Velkoobchod prostředků osobní hygieny


ROSE OIl v kosmetice

Domovem růží, z nichž se získává růžový olej, je jihozápadní Asie, kde se po staletí pěstovaly jako okrasné rostliny. K industriálním účelům se začaly využívat až v 9. století v Egyptě a Indii a první růžový olej byl pomocí dvojité destilace získán nejspíše v 16. století v Persii, která se stala jeho prvním vývozcem. V 18. století se tato speciální odrůda růží spolu s postupem k destilaci dostala přes Turecko do Evropy – na Balkánský poloostrov. 70% produkce růžového oleje nyní pochází z Bulharska, kde se pěstuje ve 120 kilometrů dlouhém údolí ve středu země známém jako Růžové údolí.

Výroba

Nejrozšířenějším druhem, ze kterého se růžový olej vyrábí, je Rosa damascena, která začíná kvést až dva roky po zasazení. Olej se vyrábí z okvětních lístků, jejichž sběr začíná brzy ráno, kdy se z nich ještě neodpařila rosa, a pokračuje max. do devíti hodin, aby byly květy svěží a ne naplno rozvinuté. Proces výroby musí začít ihned po sběru – růžové lístky se mísí s vodou v poměru 1:4 a pak začíná složitý proces destilace, který se musí provést dvakrát. Až 100kg růží je potřeba na výrobu 0,1 litru růžového oleje, což z něj na světových trzích činí komoditu dražší než zlato. Vedlejším produktem při výrobě růžového oleje je růžová voda, která se užívá především v kosmetice jako pleťové tonikum a za růžový olej bývá prodejci často vydávána.

Růžový olej, získávaný z okvětních lístků,  patří k jednomu z nejluxusnějších olejů používaných v kosmetice. Gram tohoto oleje je dražší než zlato, na výrobu 0,1 litru růžového olej je zapotřebí až 100 kg růžových lístků.

Růžový olej se využívá v  kosmetice - zjemňuje vůni parfémů a také v aromaterpii kvůli jeho léčebným účinkům.Růžový olej obsahuje až 300 druhů léčivých složek.

Vedlejším produktem při výrobě olej je růžová voda, která se používá jako pleťové tonikum.

Růžová řada regeneruje pleť a zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky.Zanechává jemnou a přirozenou vůni.

-         Vhodný pro každý typ pokožky, zejména pro pokožku suchou a citlivou.

-           Tonizuje pokožku a zlepšuje její vzhled

-           Obnovuje přirozenou hydrataci pokožky, zklidňuje ji,  vyživuje a regeneruje.

-           Normalizuje produkci mazových žláz a minimalizuje otoky pod očima

-           Zamezuje počátečním příznakům stárnutí a zmírňuje jemné vrásky

-           Zmenšuje červené žilky a zlepšuje krevní cirkulaci pokožky

-           Regeneruje poškozenou pokožku vystavenou nadměrnému slunění

-           Vhodný také pro péči o vlasy - vlasy zjemní a rozzáří

-           Zamezuje roztřepení konečků vlasů

 

« zpět na seznam článků